World of Warcraft İndir – Nereden, Nasıl İndirilir? Nasıl Kayıt Olunur? (2020)

Bir süre düşündükten sonra kararınızı verdiniz, duruyor olmanız kabahat. Deneme sürümü zaten ücretsiz. World of Warcraft indir, dene. Beğenmezsen silebilirsin.

(Eğer hala karar verme aşamasındaysanız World of Warcraft Başlangıç Rehberi 2020 isimli makalemize göz atabilirsiniz.) Ayrıca eğer oyunun sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız World of Warcraft Sistem Gereksinimleri (Shadowlands) isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Bu rehberde World of Warcraft Classic ve Retail sürümü nasıl indirilir, nereden kayıt olunur gibi soruların cevaplarını vereceğim. World of Warcraft Classic veya Retail sürümünü indirmek için öncelikle bir battle.net hesabına ihtiyaç duyuyoruz. Buraya tıklayarak World of Warcraft’a kayıt olduktan sonra battle.net masaüstü uygulamasını indirmemiz gerekicek.

World of Warcraft’a Kayıt Ol

World of Warcraft indirmek için önce kayıt olmamız gerekli. Aşağıdaki adımları izleyerek size verdiğim kayıt olma linkinden battle.net’e ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Adım 1: Başlayalım

World of Warcraft Kayıt Sayfası
Battle.net Kayıt Sayfası – Başlayalım

Birinci kutucuğa yaşadığınız ülkeyi,
ikinci kutucuğa da doğum tarihinizi girmelisiniz.

Adım 2: Adın ne?

World of Warcraft Kayıt Sayfası
Battle.net Kayıt Sayfası – Adın ne?

Birinci kutucuğa adınızı,
ikinci kutucuğa da soy adınızı girmelisiniz.

Adım 3: Hesabınızı Belirleme

World of Warcraft Kayıt Sayfası
Battle.net Kayıt Sayfası – Hesabınızı Belirleme

Birinci kutucuğa e-mail adresinizi,
ikinci kutucuğa da isteğe bağlı olarak telefon numaranızı girmelisiniz.

Adım 4: Kullanıcı Sözleşmesi

World of Warcraft Kayıt Sayfası
Battle.net Kayıt Sayfası – Kullanıcı Sözleşmesi

Görselde yeşil tiklerle işaretli olan kutucuklara tıklayarak kullanıcı sözleşmesini kabul ettiğinizi, haberleri, etkinlikleri ve üçüncü parti ürünler ve servisler hakkında bilgilendirilmeyi kabul etmelisiniz.

Adım 5: BattleTag Oluşturma

World of Warcraft Kayıt Sayfası
Battle.net Kayıt Sayfası – BattleTag Oluşturma

World of Warcraft, World of Warcraft Classic ve diğer battle.net üzerinde yayınlanan oyunlarda kullanmak üzere bir BattleTag belirlemelisiniz.

Adım 6: Hazırsınız!

World of Warcraft Kayıt Sayfası
Battle.net Kayıt Sayfası – Hazırsınız!

Battle.net’e başarılı bir şekilde kayıt oldunuz ve artık Blizzard Battle.net istemcisini indirerek World of Warcraft indirebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sayesinde Battle.net üzerinde bulunan diğer oyunları da indirebilirsiniz.

Kendimize bir battle.net hesabı oluşturduk, şimdi indirdiğimiz uygulamayı bilgisayarımıza yükleyerek World of Warcraft indirmeliyiz.

World of Warcraft İndir

World of Warcraft İndir
Battle.net Uygulaması – World of Warcraft İndir

Battle.net üzerinden indirdiğimiz dosyayı açarak kurulum talimatlarını takip ediyoruz. Kurulumu başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra bizi kullanıcı giriş ekranı karşılıyor.

Adım 1: Kullanıcı Giriş Ekranı

World of Warcraft İndir
Battle.net Uygulaması – Kullanıcı Giriş Ekranı

E-posta adresimizi ve belirlediğimiz parolamızı girdikten sonra Log In butonuna basarak uygulamaya giriş yapıyoruz.

Adım 2: Battle.net Uygulaması Üzerinden World of Warcraft İndir

World of Warcraft İndir
Battle.net Uygulaması – World of Warcraft İndir

Battle.net uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşımıza görseldeki gibi bir uygulama ekranı geliyor. Sol üstte kırmızı kutucuk ile işaretlenmiş kısımdan World of Warcraft’ı seçtikten sonra eğer bilgisayarınızda World of Warcraft kurulu değilse, görselde PLAY yazan kısımda INSTALL adında bir buton belirecektir. Bu butona tıklayarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Görsellerle anlattığım adımlar çok basit, Battle.net’e Kayıt ol, World of Warcraft İndir. Herhangi bir şekilde bir problem ile karşılaşırsanız soru sormaktan çekinmeyin.

Eğer oyuna yeni başlayan bir oyuncuysanız World of Warcraft Başlangıç Rehberi isimli makalemizi ve Daha İyi Oynamanızı Sağlayacak Keybind Yapma Sanatı isimli makalelerimizi şiddetle tavsiye ederim. Aklınızdaki bütün soruları yanıtlayacaktır.

Bu tarz içeriklerden hoşlanıyorsanız YouTube kanalımı takip edebilirsiniz.

World of Warcraft hakkında daha fazla Rehber için buraya, son haber ve Güncellemer için buraya tıklayabilirsiniz.