World of Warcraft Fiyat Bilgisi – Oyuna ne Kadar Ücret Ödeniyor – World of Warcraft Kaç TL?

Merhabalar, çokca insanın bu konu hakkında araştırma yaptığını ve soru sorduğunu gördüm. World of Warcraft birden fazla pakete sahip ve bu çoğu yeni oyuncunun kafasını karıştırıyor. Yeni oyuncuların ve oyuna başlamayı düşünen oyuncuların “World of Warcraft Fiyat” hakkındaki aramalarınızı burada yanıtlamak istiyorum.

World of Warcraft Fiyat – World of Warcraft Kaç TL?

World of Warcraft “pay2play” şeklinde bir ödeme sistemine sahip. Oyunu oynamak için World of Warcraft’ın yayınlanan son eklenti paketine sahip olup, aylık aboneliğinizin aktif durumda olması gerekir. Oyunda ücretsiz bir deneme sürümü mevcut fakat ben bundan yazının en sonunda bahsetmek istiyorum.

Yeni başlayan oyuncular için hem oyunun kendisini satın alıp, hem de aylık abonelik ücreti ödemek zorlayıcı olacağı için indirimli bir şekilde Son Eklenti Paketi + Oyun Süresi temin etmek mümkün. Bahsedeceğim bu paketin ismi oyunun web sitesi üzerinde World of Warcraft®: Complete Collection olarak geçiyor. Peki bu Complate Collection ne içeriyor?

World of Warcraft®: Издания Complete Collection - World of Warcraft |  магазин Blizzard

World of Warcraft®: Complete Collection İçeriği

  • 30 Günlük Oyun Süresi (World of Warcraft ve World of Warcraft Classic’de kullanılabilir şekilde.)
  • İki adet Character Boost(110 level ve 120 level)
  • Bugüne kadar World of Warcraft’ın sahip olduğu bütün Eklenti Paketleri ve Battle for Azeroth(Son Eklenti Paketi)
  • Ensorcelled Everwyrm isminde uçabilen bir binek.(Tamamen Kozmetik)
  • Ve en önemlisi, Shadowlands Heroic Edition

Bu paket Battle for Azeroth’u da içerdiği için fiyatı 80 Euro. Fakat Battle for Azeroth’un şuanki fiyatı 45 Euro civarında. Oyuna tam anlamıyla “şuan” başlamak istiyorsanız en uygun paket bu. Eğer bu paketi satın alırsanız oyunu şuan tamamen oynayabilir, Shadowlands isimli ek paketi yayınlandığında da oyunu satın almak zorunda kalmazsınız. Battle.net üzerinde bu paketin fiyatı 80 Euro.

Şimdi sadece oyunun son eklenti paketi olan Shadowlands ve aylık abonelik hakkında bilgi vereyim;

Shadowlands’in Base Edition versiyonunun fiyatı 40 Euro. Yanında herhangi bir şekilde Oyun Süresi(Gametime) ve karakter boost içermiyor.

Eğer bu ek paketi satın alırsanız 20. seviyeden sonra aktif bir aboneliğe ihtiyacınız olucak. Oyuna her halükarda giriş yapabilirsiniz fakat karakterinizin seviye atlama özelliği kapatılmış durumda olucaktır. Bu noktada devreye Aylık Abonelik(Game Time) giriyor.

Aylık Ücret(Game Time) için de birden fazla plan mevcut. İsterseniz direkt 30 veya 60 günlük game time satın alıp hesabınıza ekleyebilir, isterseniz otomatik ödeme yöntemi ile her ay otomatik olarak aboneliğinizi yenileyebilirsiniz.

Bir aylık, yani 30 günlük game time‘ın ücreti 13 Euro. Eğer 3 veya 6 aylık aboneliklerde sahip olursanız küçük bir indirim mevcut. 3 Aylık abone olduğunuzda fiyat 12 Euro, 6 aylık abone olduğunuzda ise 11 Euro’ya düşüyor.

Önemli: Eğer oyuna Shadowlands çıktığı zaman başlayacaksanız Battle for Azeroth’u satın almanıza gerek yok. Shadowlands’in açıklanan yayınlanma tarihi global olarak 27 Ekim 2020. 27 Ekim 2020’den sonra sadece Shadowlands + Aktif Oyun Süresine sahip olmanız yeterli. Fakat 27 Ekim 2020’den önce World of Warcraft’ı satın almak istiyorsanız güncel olarak yayınlanmış olan son ek paketi, yani Battle for Azeroth’u da satın almak zorundasınız.

Şimdi yazının başında bahsettiğim deneme sürümü(Trial Account) hakkında konuşayım. Oyunu sadece battle.net üzerinden indirip giriş yapmanız bu sürüme erişmeniz için yeterli olacaktır. Tabiki de bu sürümün bazı kısıtlamaları mevcut. Bu kısıtlamalar ise şu şekilde;

  • Karakterinizi maksimum 20. Seviyeye kadar geliştirebilirsiniz. 20. Seviyeye ulaştıktan sonra oyunda istediğiniz kadar kalabilirsiniz fakat oyun içerisinde çoğu özelliğe erişemezsiniz. Bu özellikler ise şunlar: Oyunculara özel mesaj atma, Auction House, Trade(Takas), Bir guild’e girebilme.
  • Üzerinizde maksimum 100 altın bulunabilir.
  • Oyuncuları gruba(party) davet edemezsiniz.

Umarım aklınızda herhangi bir soru işareti kalmamıştır. Eğer buradaki bilgiler sizin için yeterli değilse yorum kısmında soru sormaktan lütfen çekinmeyin. Eğer oyunun sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız şu makaleme göz atabilirsiniz.

Youtube kanalımı takip ederek bu tarz rehberlere, hikaye(lore) ve liste videolarına ulaşabilirsiniz.

World of Warcraft İndir:https://undeadrogue.com/world-of-warcraft-indir-nereden-nasil-indirilir-nasil-kayit-olunur-2020/
World of Warcraft Shadowlands Sistem Gereksinimleri:https://undeadrogue.com/world-of-warcraft-shadowlandsin-sistem-gereksinimleri-guncellendi/
Daha İyi Oynamanızı Sağlayacak Keybind Yapma Sanatı:https://undeadrogue.com/daha-iyi-oynamanizi-saglayacak-keybind-yapma-sanati/