Shadowlands’in Çıkış Tarihi Ertelendi!

Merhabalar! Az önce Blizzard tarafından paylaşılan blue post’a göre Shadowlands’in çıkış tarihi ertelendi!

Shadowlands’in betasındaki izlenimlere göre topluluk Shadowlands’in henüz hazır bir ek paket olmadığını, üzerinde daha fazla çalışılması gerektiğini, class ve covenant özelliklerinin dengeli olmadıklarını Reddit, WoWHead ve resmi Battle.net forumlarında dile getirdiler. John Hight bu eleştirileri göz önünde bulundurduğunu belli eden ve Shadowlands’in çıkış tarihinin ertelendiğini belirten bir blue post hazırlayıp sosyal mecralarda ve kendi forumlarında paylaştı.

Shadowlands Pre-Patch Tarihi

Shadowlands’in Çıkış Tarihi Ertelendi! Bu blue post’a dayanarak yeni Pre-Patch tarihinin 13 Ekim 2020 olduğunu söyleyebilirim fakat Shadowlands’in çıkış tarihi henüz tam olarak belli değil. 2020’nin sonlarına doğru çıkış yapacağını düşünüyorum.

Blizzard’ın Yayınladığı Blue Post

Blue Post’u Türkçe’ye çevirdim. Buradan okuyabilirsiniz;

World of Warcraft Topluluğuna;

 

Shadowlands’in yayınlanmasını bu yılın ilerleyen günlerine ertelediğimizi elimizden geldiğince hızlı bir şekilde size bildirmek istedik. Yeni çıkış tarihini henüz belirleme sürecindeyiz. Bu World of Warcraft takımımız için inanılmaz derecede zor bir karardı çünkü biz de sizler gibi Shadowlands’in oynanılabilir bir şekilde çıkış yapmasını istiyoruz fakat bu kararın hem oyuncularımız için hem de Shadowlands için doğru karar olduğunu düşünüyoruz.

 

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Shadowlands’in temel özelliklerini ve oynanışını yineleyerek ve geliştirerek önemli bir ilerleme kaydettik. Bölgelerin, campaign görevlerinin, seviye atlama deneyiminin ve anlatmamız gereken hikayenin aslında paylaşmaya hazır olduğu bir noktadayız. Shadowlands’in en büyük odak noktası olan Covenant’lardan heyecan duyuyoruz ve Torghast’ın, oynanışınızın küçük bir parçası olmadan eğlenceli, yeni bir WoW deneyimine dönüşmesini görmek heyecan vericiydi. Genişleme paketinin kalbindeki, Covenant sisteminden heyecan duyuyoruz ve Torgast’ın küçük bir parçasını denemiş olsakta, bize yeni bir WoW deneyimi/mekaniği kazandırdı.

Bununla birlikte, sizlerin beta geri bildirimleri doğrultusunda yola çıkarak(Covenant ve class dengeleri, küçük oynanış geliştirmeleri vb.) oyun üzerinde küçük değişiklikler yapmamız gerektiği kararına vardık ve bunun için biraz zamana ihtiyacımız var. Özellikle de oyun sonu(endgame) içeriğinde değişiklikler yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Shadowlands, şimdiye kadar oluşturduğumuz en kompleks genişletme paketlerinden birisi, geliştirme konusunda büyük bir ilerleme kaydettik fakat günümüzdeki koşullara bağlı olarak geliştirici ekibimiz evden çalışmak zorunda kaldı. Buna bağlı olarak bir takım zorluklarla karşılaştık.

 

Blizzard’ın kaliteli oyunlara ve içeriklere karşı olan bir hassasiyeti vardır. Shadowlands’in eşsiz bir eklenti paketi olacağına inanıyoruz ve sizlerden de bu konuda bolca geri dönüş aldık. Shadowlands’in tam potansiyeline erişebilmesi için biraz daha zamana ihtiyacımız var.


Bu arada, 13 Ekim’den itibaren genişleme için pek çok zemin hazırlayan ve yenilenmiş karakter seviyelendirme, Exile’s Reach’deki yeni oyuncu deneyimimizi içeren Shadowlands ön yamasını yayınlayacağımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bir dizi yeni karakter özelleştirme seçeneği. Shadowlands’in yayınlanmasına yaklaştığımızda, lansman öncesi etkinliğimiz sırasında Scourge’un yeniden dirilmesine karşı Azeroth’u savunmanız istenecek.

 

Desteğiniz ve tutkunuz için ve bitiş çizgisine doğru ilerlerken devam eden yardım ve geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz.

Yakında Shadowlands’de görüşmek üzere,
John Hight, World of Warcraft’ın Yürütücü Yapımcısı

John Hight, World of Warcraft’ın Yürütücü Yapımcısı

World of Warcraft ve diğer Blizzard yapımları hakkında son gelişmeleri ve rehberleri öğrenmek için YouTube kanalımı takip edebilirsiniz.