Shadowlands Beta Güncellemesi (PvP-PvE)

Shadowlands Beta Güncellemesi
Ne kadar da yakışıklılar değil mi?

World of Warcraft: Shadowlands için Blizzard Entertainment‘ın duyurduğu ve oyuncuların büyük bir kısmının olumlu tepkilerle karşıladığı PvP vendorlarında önemli bir güncelleme oldu. Güncelleme notu bir blue post olarak resmi Battle.net forumlarında yayınlandı. Bu konu hakkında Türkçe bir bilgilendirme bulamadığım için sizlere Shadowlands Beta Güncellemesi (PvP-PvE) hakkında bilgi vermek istedim.

Bildiğimiz üzere Pvp vendorlar Shadowlands ile birlikte oyuna geri dönüyor. Shadowlands Beta sürümünde test edilen bu sistem başlarda oyuncuları heyecanlandırsa da test edildikten sonra yerini tekrar memnuniyetsizliğe bırakmıştı. Blizzard, bu durumu düzeltmek için Reddit ve World of Warcraft forumlarında tepkilerini dile getiren oyunculardan geri dönüş alarak bu sistem üzerinde birkaç güncellemede bulundu. Bu güncellemeden sonra oyuncuların olumsuz tepkileri olumlu yönde değişti. Peki ne değişti bu Shadowlands PvP vendorlarında?

Shadowlands Beta PvP Güncellemesi

Bildiğimiz üzere PvP vendorların ilk halinde çok büyük bir eksik vardı. PvP yolu ile sadece bu vendordan alınan eşyalar oyun içerisindeki bütün stat kombinasyonlarını içermiyordu. Tam da bu sorun sebebiyle oyuncular bolca olumsuz geri dönüşlerde bulunmuştu. Yayınlanan blue post’a baktığımızda da Blizzard’ın oyuncu geri dönüşlerini önemsediğini farkedebiliyoruz.

Shadowlands ilk duyurulduğunda Blizzcon‘daki Soru-Cevap paneli etkinliğinde oyun içerisinde tekrardan PvP durumuna özel bir stat eklenmeyeceğini belirtmişlerdi. Son güncellemeyle birlikte PvP durumuna özel statlar yerine 2 parçalık bir set bonusu oyuna eklendi. Ayrıca PvP için gerekli bütün stat kombinasyonlarını içeren eşyalar da PvP vendoruna eklendi. Bu güncellemedeki bilgileri bir liste olarak sunacak olursam;

  • PvP Satıcısındaki Bütün Eşyalarda Versatility statı mutlaka bulunacak. Her slot için (Versatility/Haste, Versatility/Mastery, Versatility/Crit) kombinasyonları bulunacak.

Crit genellikle PvP için önemsiz bir stattır fakat PvE durumlarında işe yarayabilir.

Kişisel Yorumum
  • Eklenen 2 parçalık set bonusunda yüzde(%) üzerinden hesaplanan bir Versatility artışı söz konusu. Fakat bu Versatility artışı sadece hasar arttırma ve iyileştirme için geçerli. Sadece War Mode, Arena ve Battlegroundlarda çalışacak.

Bu Güncelleme Tam Olarak Bize ne Sağladı?

Bu güncelleme çok yönlü oyuncular için mükemmel. Hem PvP oyuncuların uzun bir süredir istediği şey gerçekleşti, hem de Raid yapan oyuncuların istedikleri statlara sahip eşyaları elde etmesi için alternatif bir yol oluştu. PvP odaklı olarak oynayan oyuncular SADECE PvP vendoru kullanarak karakterleri için en iyi eşyaları elde edebilir.

Bu tarz içeriklerden hoşlanıyorsanız YouTube kanalımı takip edebilirsiniz.

World of Warcraft hakkında daha fazla Rehber için buraya, son haber ve Güncellemer için buraya tıklayabilirsiniz.